За учениците от 4в клас часовете по изобразително изкуство се превърнаха в медицински кабинет, в който децата имаха възможност да влязат в ролята на медицинско лице, което да консултира болния относно възможните причини за неговото боледуване, или пациент, който търси помощ за подобряване на здравословното си състояние.
Заедно децата стигнаха до извода защо боледуваме и как да се грижим за себе си.
В резултат от дейността си по темата учениците илюстрираха и изработиха полезна книжка на тема „Защо боледувам и как да се грижа за себе си?“
Инициативата се реализира по програма „ФЬОНИКС за следващото поколение по-здрави българи“. Програмата се осъществява от Фондация „Работилница за граждански инициативи“ (ФРГИ) с подкрепата на ФЬОНИКС в България и в партньорство с Асоциация „Родители“.






