Заедно –родители, ученици и учители извървяхме пътя, който води към здравето.
Пред родители и гости представихме своите саморъчно изработени книжки и акцентирахме върху здравословното хранене, редовната физическа активност, хигиената и позитивното мислене.
Съвместно с нашите партньори от ЦОП-Сливен проведохме занимателни игри с активното участие на родители. Родителите се включиха в предизвикателството да нахранят Здравко, подредиха здравословна чиния, заедно със своите деца направиха табло , в което разделиха полезните храни от вредните. Игровият подход към темата за здравословно хранене допринесе посланията на инициативата да се възприемат позитивно от публиката и да се превърнат в част от рутината за децата и техните родители.
Сбирката приключи с вкусна здравословна почерпка.
Инициативата се реализира по програма „ФЬОНИКС за следващото поколение по-здрави българи“. Програмата се осъществява от Фондация „Работилница за граждански инициативи“ (ФРГИ) с подкрепата на ФЬОНИКС в България и в партньорство с Асоциация „Родители“.


















